ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2017

045

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος γιορτάσαμε την Τσικνοπέμπτη. Ο Σύλλογος Γονέων αγόρασε τα σουβλάκια, οι δάσκαλοι τα έψησαν και μέσα σε μια γιορτινή, αποκριάτικη ατμόσφαιρα διασκεδάσαμε μικροί και μεγάλοι. Η Στ΄ τάξη με την εκπ/κό της Φυσικής Αγωγής κ. Όλγα Θερμού, παρουσίασαν το παραδοσιακό γαϊτανάκι τόσο στον χώρο του σχολείου, όσο και στην παραλία του Νυδριού στην εκδήλωση που είχε η τοπική κοινότητα για την Τσικνοπέμπτη. Την Παρασκευή 24/2/2017, έγινε στο σχολείο διαγωνισμός αυτοσχέδιας αποκριάτικης στολής, η εφευρετικότητα και η φαντασία των παιδιών, μας εξέπληξαν για μια ακόμα φορά. Στις τρεις καλύτερες στολές για το κάθε τμήμα, η κριτική επιτροπή απένειμε αυτοσχέδια μετάλλια και βραβεία. Με κέφι, διασκέδαση και χορό αποτυπώσαμε και τις φετινές αποκριές.

067052

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.